Den ligger i et åpent skogsterreng med herlig fritt utsyn siden den ligger fremst i hyttefeltet. Ytterligere en bonus er det at Kiwi, sportsbutikk og serveringssteder er drøye 5 minutter kjøring unna. Turen til alpinanlegget tar ca 10 minutter.
Varmen i hytta kan fjernstyres og den vil være varm ved ankomst. Den har klassisk enkel hyttestandard, men alt som trengs for et komfortabelt opphold: To små soverom med totalt 7 sengeplasser i familiekøyesenger + en enkeltseng, stue med åpent kjøkken, toalett og bad med dusjkabinett og vask. Oppvaskmaskin. Fyring i vedovn, for ekstra varme og tørking av klær. TV med NRK-kanalene. Hyttens areal er ca 60 m2.
Priser for IOGT-medlemmer:
Helg (fre – søn) 1200,-
Uke (søn – fre) 1500,-
Halv påskeuke (fre – ons eller ons – søn) 1500,- Samme pris for vinterferien
Siden hytta ligger langt fra noen som har jevnlig tilsyn med den er det spesielt viktig at gjøremålene før avreise utføres på en god måte. Velkommen til fjells.
Flere bilder og mer informasjon finner du på Globushytta sin Facebookside. All praktisk info under fanen Kunngjøringer
Booking på mail til globushytta@gmail.com Eventuelt ring 916 00 431
Hytta ligger helt oppe på Sjusjøen, her på kartet.
...og slik ser det ut:
1.
Ta av til høyre her etter 25 km på RV 216 og følg skilt mot Mesnali ( 1,6 km) og Sjusjøen (8 km). Du skal praktisk talt helt opp til Sjusjøen, 6,3 km.
2.
Etter ca. 6,3 km kommer du til dette krysset der du skal ta til venstre fra hovdveien inn der du ser bilen.
3.
Følg veien inn i hytteområdet 700 meter og ta inn til venstre ved Frisørvegen her ved vannposten.
4.
Følg Frisørvegen 200 meter. Ta så inn inn til venstre ved dette skiltet. Nå er du nesten framme.
5.
Framme. Hytta ligger opp til høyre ved bommen. Totalt har du nå beveget deg 32 kilometer fra avkjøringa fra E6.
Foten Camping ligger ved en fantastisk badeplass, og har fine fasiliteter. Her finner du både rimelige teltplasser og plasser for campingvogner.
Kontaktperson: Per Janssen: 952 14 571 Mail: per-jans@online.no
Gon Camping og hytteutleie ligger ved Larviksfjorden i Vestfold og har en flott, barnevennlig sandstrand, deilige svaberg, sandvolleybane, fotballbane og lekeplass. Eiendommen består av en hovedhytte, fire-fem mindre hytter og campingplass.
Opplys at du er medlem i IOGT for rabatterte priser.
IOGT i Bodø og Salten eier en hytte med to soverom med totalt fem sengeplasser.
Kirkevik feriehjem, en nydelig stor strandeiendom ved Bunnefjorden.Et paradis med stor boltreplass der krabbesnører, kajakker, redningsvester, 4 SUP padlebrett, robåt og mye annet er til disposisjon.
Til vanlig leies ikke stedet ut til privatpersoner men fra 23. juni – 1. august er det er åpent for alle Juvente- og IOGT-medlemmer til å komme og dra som man vil!
Kristiansand folkebibliotek i Rådhusgata 11, Kristiansand
Kranjska Gora, Slovenia
Mange frivillige har engasjert seg i årets «Edru på barnas dag»-kampanje – med stands, aktiviteter, innlegg i sosiale medier og leserbrev i lokalaviser over hele landet. Vi vil rette en stor takk til alle som har bidratt til å løfte fram budskapet om en trygg og inkluderende 17. mai for barna. Her deler vi ett av innleggene som har stått på trykk den siste tiden.
IOGT arrangerte et åpent møte på Tromsø bibliotek om forslaget om å åpne for utvidede skjenketider under fotball-VM i 2026. Line Elisabeth Solbakken, Kommunestyrerepresentant for SV, var blant politikerne som satt i panelet og etter debatten fikk skrev hun dette innlegget i Nordnorsk debatt.
IOGT er bekymret for en utvikling der en rekke enkeltsaker undergraver helheten i en solid norsk alkoholpolitikk. Onsdag 15.april 2026 møtte IOGT Helse- og omsorgsdepartementet til overlevering og dialog rundt tre utfordringer vi mener regjeringen må lytte til.