Engasjer deg for en annen rusreform

Les hva IOGT mener om rusreformen

Ønsker du å engasjere deg sammen med oss for en bedre rusreform? Registrer deg her så tar vi kontakt med deg og finner ut hvordan vi kan jobbe sammen om dette.

Spørsmål merket * er obligatoriske.

Nyheter

IOGT kritiserer Arbeiderpartiet for en form for politisk hestehandel som setter viktige deler av landets alkoholpolitikk i spill. En politikk Norge har fått stor internasjonal anerkjennelse for. 

Lamin Frank Coker (35) var lei av at de alkoholfrie alternativene alltid var litt dårligere. Nå har han skapt det som kanskje er festivalens mest eksklusive område – helt uten alkohol.

Den ruspolitiske organisasjonen IOGT gjenvalgte sist søndag Ørnulf Thorbjørsen fra Trondheim som leder for to år, mens Elisabeth Hagen fra Elverum ble valgt til ny nestleder.

-Vi er en tradisjonsrik organisasjon som feirer 150-årsjubileum i 2027, samtidig som vi er en samfunnsaktuell ruspolitisk organisasjon i Norge i dag, sa Thorbjørnsen til landsmøtet.