IOGT har som mål å verve 500 nye medlemmer det neste året. Og til det trenger vi din hjelp
Vi vil snart lansere en ny vervekampanje for å legge til rette for at du kan verve venner og kjente eller stå på stand. Det blir både vervepremier og nytt vervemateriell som viser alle fordelene de du vil verve har av å være med i IOGT.
Allerede nå vil du få et vervepoeng for hver person du verver, som du senere kan bytte i flotte premier, som feks IOGT-sokker, IOGT-paraply, gavekort på alkoholfri drikke, boksjekk, en helg på en av våre hytter, eller et Kindel-lesebrett.
Når vi vervemålene er du også med i trekningen av en spennende reise med FORUT til Sri Lanka, eller GAPC-konferansen i Sør-Afrika.
Mer informasjon om vervekampanjen kommer snart, men det er bare å begynne å samle poeng.
De du verver registrerer seg i innmeldingsskjemaet. For å sikre at vervepoengene dine blir registrert, send en e-post til iogt@iogt.no og fortell hvem du har vervet
IOGT skal være en av Norges viktigste ruspolitiske organisasjoner
Det er et av hovedmålene i arbeidsplanen. Det er mye som gjør en organisasjon viktig. Antallet medlemmer og støttespillere, aktive medlemmer, synlighet i samfunnsdebatten, troverdighet, at vi oppfattes som relevante og kompetente på det vi gjør. Størrelse betyr ikke alt, men å engasjere mange mennesker gir legitimitet til organisasjonens arbeid. Det er derfor i perioden en prioritert oppgave å verve medlemmer og finne nye måter å aktivisere frivillige på.
Hva trenger du for å verve?
På landsmøtet ble vi enige om at vi sammen skulle prøve å verve 500 nye medlemmer i året. Vi vil veldig gjerne høre dine meninger og ønsker og hva som kan gjøre det enklere for deg å få flere med i det viktige arbeidet for å redusere alkoholens skadevirkninger. Send en e-post til iogt@iogt.no hvis du ønsker å være med å verve og trenger noe materiell eller ønsker å komme i kontakt med andre i ditt lokalmiljø som du kan verve sammen med.
IOGT-huset, Torggata 1 i Oslo
Kranjska Gora, Slovenia
Gratulerer til Heiv Reebar Taha! Gjennom Sterk&Klars ungdomskontrakt gjør ungdommene en avtale med foreldrene sine om å holde seg rusfrie gjennom ungdomsskolen. I år var det mange som holdt avtalen, og alle disse ble med i trekningen av en premie på 20 000 kroner. Heiv ble trukket ut som årets vinner.
Sommerferien nærmer seg – en tid for fritid, fellesskap og gode minner. Skoleåret, arbeid og forpliktelser er fullført, foran ligger en hel og blank sommerferie og venter. Vi i Sterk&Klar ønsker foreldre og ungdommer en god og rusfri sommer.
I slutten av mai i år vedtok kommunestyret i Kristiansand med 37 mot 20 stemmer at det skal åpnes for tidlig morgenskjenking av øl og vin på Kjevik lufthavn.