Besøksadresse: Keiser Wilhelms gate 7 (inng. Lorkenesgata), Ålesund sentrum.
Postadresse: Postboks 311, 6001 Ålesund.
E-post kulturhuset@godtemplaren.no
Intendant, tlf.: 924 06 669.
Nettside: www.godtemplaren.no
Facebookside: Kulturhuset-Godtemplaren
Huset eies av Stiftelsen Godtemplarungdomslaget Symra
Lokaler i bygningen leies ut til enkeltpersoner, foreninger og organisasjoner. Her kan med fordel holdes både møter, kurs, konferanser, utstillinger, messer, fester/selskaper, sang- og musikkøvelser samt kulturelle arrangementer som foredrag, opplesninger, konserter, kabareter, revyer, m.m.
Kulturhuset Godtemplaren i Ålesund, med adresse Keiser Wilhelms gate 7 ble oppført i 1906 av losjer tilknyttet IOGT/Godtemplarordenen, som etablerte seg her i byen ved stiftelsen av losje Brodersind i 1880. Godtemplarnes omfattende kulturelle og samfunnsbyggende virksomhet har i alle år blitt forvaltet i dette huset, som tidligere ble kalt både Godtemplarlokalet, IOGT-losjenes Felleseiendom og Godtemplarnes Hus. I 2020 fikk bygningen navnet Kulturhuset Godtemplaren, som oppsummerer godtemplarbevegelsens virke i fortida og peker mot videre virksomhet i fremtida.
I Kulturhuset Godtemplaren kan det ikke foregå noen form for salg, bruk eller oppbevaring av alkoholholdige drikker eller andre rusmidler. Bygningen eies, forvaltes og drives av Stiftelsen Godtemplarungdomslaget Symra med det formål å:
Foten Camping ligger ved en fantastisk badeplass, og har fine fasiliteter. Her finner du både rimelige teltplasser og plasser for campingvogner.
Kontaktperson: Per Janssen: 952 14 571 Mail: per-jans@online.no
Gon Camping og hytteutleie ligger ved Larviksfjorden i Vestfold og har en flott, barnevennlig sandstrand, deilige svaberg, sandvolleybane, fotballbane og lekeplass. Eiendommen består av en hovedhytte, fire-fem mindre hytter og campingplass.
Opplys at du er medlem i IOGT for rabatterte priser.
NOVA presenterte mandag 11.august 2025 sin helt nye undersøkelse Ungdata 2025 i en fullsatt sal på Arendalsuka. Et sentralt funn i den nye undersøkelsen er at mange unge tross alt lever gode liv i Norge, og at de trives med mye i hverdagen.
IOGT kritiserer Arbeiderpartiet for en form for politisk hestehandel som setter viktige deler av landets alkoholpolitikk i spill. En politikk Norge har fått stor internasjonal anerkjennelse for.
Lamin Frank Coker (35) var lei av at de alkoholfrie alternativene alltid var litt dårligere. Nå har han skapt det som kanskje er festivalens mest eksklusive område – helt uten alkohol.