Ulaheim består av to hytter. Den ene har ett soverom og hems. Den andre 4 soverom.
Hyttene leies ut. Pris fra 1500,- pr helg. For utleie kontakt Espen Dahl Svendsen, telefon 41511655, e-post: espen.svendsen@dnb.no
De to hyttene ligger på en stor tomt i et populært hytteområde utenfor Halden. Det er utsikt mot sjøen og 5 minutter gange til vannet. 10 min å gå til fin strand. Begge hyttene har innlagt vann og avløp pluss toalett og dusj. Det er montert nye kjøkkeninnredninger og hyttene fremstår som meget tiltalende.
Hyttene er organisert som et andelslag. Fra 15. april hvert år blir ledig tid som ikke er booket av andelseieere leid ut fortløpendende. Mulig for medlemmer i IOGT å bli andelseiere for 250,-
Den hvite hytta «Gamlestua» har ett soverom pluss hems. Den røde hytta har 4 soverom, 3 dobbeltrom og et enkeltrom. Hyttene leies ut. Kontaktperson for eiendommen er Alfred Isaksen, 981 27 318
Utleiepriser:
For andelseiere kr 3000 pr uke og 1500 pr helg.
Ikke andelseiere kr 5000 pr uke og kr 2500 pr helg.
Prisene er pr hytte.
For utleie kontakt Espen Dahl Svendsen, telefon 41511655, e-post: espen.svendsen@dnb.no
Dere kan følge Ulaheim på Facebook. Her kan du følge med på det som skjer på Ulaheim og vi vil oppdatere med ledige uker i sommer fortløpende.
Foten Camping ligger ved en fantastisk badeplass, og har fine fasiliteter. Her finner du både rimelige teltplasser og plasser for campingvogner.
Kontaktperson: Per Janssen: 952 14 571 Mail: per-jans@online.no
Gon Camping og hytteutleie ligger ved Larviksfjorden i Vestfold og har en flott, barnevennlig sandstrand, deilige svaberg, sandvolleybane, fotballbane og lekeplass. Eiendommen består av en hovedhytte, fire-fem mindre hytter og campingplass.
Opplys at du er medlem i IOGT for rabatterte priser.
Åsane folkehøgskole, Hylkjeneset 108, Hylkje
Pizzatia på Hamar
Kranjska Gora, Slovenia
Nok en gang gjøres det klart for Holmenkollen Skifestival, i år med den tradisjonsrike femmila tilbake på programmet for både menn og kvinner. IOGT har vært kritiske til den håndteringen av den omfattende alkoholbruken og fylla langs løypene tidligere år, og håper nye tiltak under arrangementet nå kan løse problemene.
IOGTs Cecilie Widnes deltok torsdag 12. mars i NRK Debatten, der temaet var regjeringens forslag om å sette til side deler av alkoholloven under fotball-VM. Med flere hundretusen seere er Debatten en sentral arena for å løfte fram IOGTs alkoholpolitiske perspektiver.
Det er tilsynelatende bred enighet i Norge om at vi bør ha restriksjoner på salg og skjenking av alkohol. Likevel går utviklingen i motsatt retning. Antallet skjenkebevillinger og salgssteder øker, og de politiske prioriteringene som skulle verne om folkehelsen bygges ned.