IOGT-Kaféen i Haugesund

Mandag og onsdag, kl 12 til kl 17 I Strandgata 104

Velkommen til en kopp kaffe, en god prat og hyggelig selskap. 

Dette skal være en rusfri og sosial arena for alle som ønsker dette.

Lett servering.

Kafeen er rusfri og drives av IOGT og folk med tidligere ruserfaring.Kafeen er åpen for alle uansett bakgrunn og tilknytning.

Enten du trenger å prate med noen, ønsker å engasjere deg i ruspolitikk, bygge et nettverk, bli en del av et rusfritt miljø, eller bare vil ha en kopp kaffe og en liten pust i bakken på byturen din er du hjertelig velkommen innom.

VELKOMMEN!

Nyheter

Lamin Frank Coker (35) var lei av at de alkoholfrie alternativene alltid var litt dårligere. Nå har han skapt det som kanskje er festivalens mest eksklusive område – helt uten alkohol.

Den ruspolitiske organisasjonen IOGT gjenvalgte sist søndag Ørnulf Thorbjørsen fra Trondheim som leder for to år, mens Elisabeth Hagen fra Elverum ble valgt til ny nestleder.

-Vi er en tradisjonsrik organisasjon som feirer 150-årsjubileum i 2027, samtidig som vi er en samfunnsaktuell ruspolitisk organisasjon i Norge i dag, sa Thorbjørnsen til landsmøtet. 

FORUT er en del av IOGTs organisasjonsfamilie, og denne våren har FORUT lagt bak seg enda et hektisk og innholdsrikt halvår med kampanjer i norske barnehager og skoler.