IOGT har denne våren arrangert konferanser over hele landet med fokus på rusmidlene i samfunnet.
Vi ønsker å sette et sterkt fokus på betydningen av et godt og effektivt forebyggende arbeid i kommunene.
Fagdager våren 2017:
Fagdager som ble gjennomført høsten 2016:
Den ruspolitiske organisasjonen IOGT gjenvalgte sist søndag Ørnulf Thorbjørsen fra Trondheim som leder for to år, mens Elisabeth Hagen fra Elverum ble valgt til ny nestleder.
-Vi er en tradisjonsrik organisasjon som feirer 150-årsjubileum i 2027, samtidig som vi er en samfunnsaktuell ruspolitisk organisasjon i Norge i dag, sa Thorbjørnsen til landsmøtet.
FORUT er en del av IOGTs organisasjonsfamilie, og denne våren har FORUT lagt bak seg enda et hektisk og innholdsrikt halvår med kampanjer i norske barnehager og skoler.
1. juni ble det klart at Arbeiderpartiet, Høyre, Venstre og SV er enige om del 2 av rusreformen. Nå skal lovendringer som gjelder bruk og besittelse av narkotika behandles i Stortinget. IOGT forklarer hva som ligger i forslaget – og hva vi mener må følges opp.