30. januar 2019 inviterer vi til fagdagen "Betydningen av foreldreinvolvering i forebyggende arbeid", hvor vi løfter frem foreldrenes viktige rolle det forebyggende arbeidet. Meld deg på nå!
Fagdagen er arrangert av vårt prosjekt Sterk&Klar, som har foreldrerollen i fokus. Vi vet at foreldre/foresatte er viktige forebyggere både hjemme og i lokalmiljøet. Likevel kan voksne ofte undervurdere sin egen rolle og betydning, og på denne fagdagen ønsker vi å løfte frem hvor viktige foreldre/foresatte er i det forebyggende arbeidet. Derfor inviterer vi foresatte/foreldre, skoleansatte og andre som daglig er i kontakt med barn og unge til en spennende fagdag med gode råd og viktig informasjon knyttet til motivasjon, sosiale medier, utenforskap og rusforebygging.
Fagdagen blir på Bjørvika konferansesenter i Oslo sentrum, fra kl. 10.00-15.00.
Her kan du melde deg på.
Program for dagen:
09.45-10.00 - Registrering, kaffe/te
10.00-10.15 - Velkommen
Mirjeta Emini, prosjektleder Sterk&Klar
10.15-11.15 - Hvordan motivere hverandre til en bedre hverdag
Frode Kyvåg, byrådssekretær v/ Byråd for kultur, idrett og frivillighet
11.15-11.30 - Pause
11.30-12.30- Å ha mammas stemme med på fest
Trude Aalmen, seniorrådgiver/sosiolog v/ KoRus Nord
12.30-13.30 - Lunsj
13.30-14.15 - Hvordan forhindre at ungdom blir rekruttert til rus og gjenger
Jan Bøhler, AP-politiker og ildsjel
14.15-14.30 - Pause
14.30-15.00 - Ungdom og sosiale medier
Lin Prøitz, PhD kjønn og medieforskning
15.00 - Avslutning
Drammensbiblioteket, Grønland 58 i Drammen
Drammensbiblioteket, Grønland 58 i Drammen
Statsministeren og regjeringen er i utakt med folk flest når de går inn for mer nattåpne øl-kraner under fotball-VM i sommer, viser en fersk undersøkelse gjennomført av Verian for den ruspolitiske organisasjonen IOGT.
Tilstedeværelse, engasjement og klare rammer er viktig i godt forebyggingsarbeid rundt ungdom, uansett om det handler om inkludering, psykisk helse eller rus. Dette var utgangspunktet for fagdagen i IOGTs satsing Sterk & Klar på Sola Strand hotell utenfor Stavanger 19.januar 2026.
IOGT er inne i en prosess med vurdering av nytt organisasjonsnavn, etter at IOGT Internasjonalt skiftet navn til MOVENDI International for noen år siden. Høsten 2025 har vår søsterorganisasjon IOGT-NTO i Sverige også vedtatt å skifte navn til MOVENDI Sverige.