Landsmøte 2023

9.-11. juni ønsker vi velkommen til IOGTs 98. landsmøte i Bergen. Påmeldingen er åpnet. 

Oppdatert informasjon om landsmøtet finner du på iogt.no/landsmote2023

Landsmøtet vil holdes på Åsane folkehøgskole, og delegater og gjester vil bli innkvartert der.

Det er mange spennende saker som skal diskuteres i år. Vi skal blant annet diskutere IOGTs nye forebyggingsstrategi. Som vanlig blir det også mye tid til å bli bedre kjent med andre IOGTere og med alt det spennende arbeidet IOGT driver rundt om i landet, og vi skal selvsagt kose oss med kultur, sang og underholdning. 

Landsmøteforhandlingene er åpne for alle og alle medlemmer har talerett på møtet. 

I tilknytning til landsmøtet arrangerer vi også på lørdag en festmiddag og teaterforestilling for alle medlemmer, frivillige og ansatte i organisasjonen. De som kun skal delta på dette kan krysse av for det i påmeldingsskjemaet.

Avdelinger, områder og regioner i IOGT kan velge delegater, som har stemmerett på landsmøtet. 

Alle som skal delta på landsmøtet må melde seg på via påmeldingsskjemaet.

Mer informasjon og påmeldingsskjema finner du på Landsmøtesiden.

Landsmøte 2023

0.00-0.00 19. mai 2025

Teams

18.00 13. juni - 14.00 15. juni 2025

Åsane folkehøgskole

Nyheter

Hvordan påvirker ruspolitikken oss – og hvordan kan vi påvirke den?
Det er temaet i den nye podkasten Påvirka, som IOGT lanserte denne uka.

Her tar vi opp aktuelle saker om rusmidler, folkehelse og politikk – og hva vi i IOGT mener om dem.

Denne våren har IOGT virkelig hatt vind i seilene med årets 17.mai-kampanje og budskapet «Edru på 17.mai – barnas dag». Mye tyder på at Oslo bystyre sitt hastevedtak om utvidet 17.mai-skjenking allerede fra klokka 08:00 på morgenen har fått mange til å engasjere seg litt ekstra i år.

Vi lanserer ny kampanje! Gå inn på rusfornuft.no - signer oppropet i dag og bli med i mobiliseringen for en ruspolitikk som forebygger og beskytter – ikke normaliserer.

Signer