6 av 10 voksne mener vi drikker for mye alkohol når vi er sammen med barna i julen.
Vår generalsekretær Hanne Cecilie Widnes presenterte på Søndagsrevyen vår ferske undersøkelse som viser at hele 6 av 10 voksne mener vi drikker for mye alkohol når vi er sammen med barna i julen.
Elisabeth var en av dem. Les hennes sterke historie her.
Undersøkelsen ble gjort som en del av Hvit jul-kampanjen vår som går i hele november og desember. Her oppfordrer vi voksne til å la være å drikke når de er sammen med barn i julehelgen.
Om du selv har utfordringer med rus, og føler at du trenger å snakke med noen om dette - ring rustelefonen på 08588.
IOGT-huset, Torggata 1 i Oslo
Kranjska Gora, Slovenia
Gratulerer til Heiv Reebar Taha! Gjennom Sterk&Klars ungdomskontrakt gjør ungdommene en avtale med foreldrene sine om å holde seg rusfrie gjennom ungdomsskolen. I år var det mange som holdt avtalen, og alle disse ble med i trekningen av en premie på 20 000 kroner. Heiv ble trukket ut som årets vinner.
Sommerferien nærmer seg – en tid for fritid, fellesskap og gode minner. Skoleåret, arbeid og forpliktelser er fullført, foran ligger en hel og blank sommerferie og venter. Vi i Sterk&Klar ønsker foreldre og ungdommer en god og rusfri sommer.
I slutten av mai i år vedtok kommunestyret i Kristiansand med 37 mot 20 stemmer at det skal åpnes for tidlig morgenskjenking av øl og vin på Kjevik lufthavn.