Vil du jobbe med ruspolitisk påvirkningsarbeid i kommunene

Søknadsfristen har gått ut.

Vi søker en person med kunnskap og engasjement for samfunnsspørsmål og politikk, som kan bidra til å styrke IOGTs ruspolitiske påvirkningsarbeid både lokal og nasjonalt.

Stillingstittel: Politisk rådgiver på rusfeltet

Arbeidsoppgavene vil bestå i politikkutvikling, politisk påvirkningsarbeid, mediekontakt, prosjektledelse, foredragsvirksomhet, samfunnskontakt, nettverksarbeid og utredningsarbeid. Les mer om vårt lokalpolitiske arbeid.

  • Du har erfaring fra politisk arbeid og kunnskap om politiske prosesser.
  • Du har engasjement for rusforebyggende og rehabiliterende arbeid.
  • Du er utadvendt og liker å lede seminarer og holde foredrag.
  • Du uttrykker deg godt og lettfattelig både skriftlig og muntlig.

Vi kan tilby en utfordrende og spennende jobb på et viktig folkehelseområde, inspirerende kolleger og fleksibel arbeidstid. Lønn etter avtale. Vi holder til i trivelige lokaler svært sentralt i Oslo. Det må påregnes en del reising.

Som ansatt i IOGT må du tilfredsstille vilkår for medlemskap i organisasjonen.

Tiltredelse så snart som mulig for den rette søker.

Jobbintervjuer vil bli gjennomført 19. og 20.juni

For å søke, klikk her

17.00-20.00 9. mars 2026

Møllergata 37 i Stavanger (Godtemplarnes hus)

12.00-14.00 14. mars 2026

Aarnes kafeteria (Strannavegen 302, Gvarv)

12.00-18.00 21. mars 2026

Åsane folkehøgskole, Hylkjeneset 108, Hylkje

18.00 12. juni - 14.00 14. juni 2026

Åsane folkehøgskole

17.00 2. oktober - 14.00 7. oktober 2026

Kranjska Gora, Slovenia

Nyheter

Og følger Drammen egentlig sin egen alkoholpolitikk når kommunen gir skjenkebevilling til kinoen? Det var blant kjernespørsmålene da IOGT i Buskerud samlet politikere, ungdom og kulturaktører til debatt på Drammensbiblioteket torsdag 12. februar.

Med den kalde vintervinden som feide gjennom gatene i Haugesund, ble det vanskelig å få skikkelig god varme i de nye lokalene til Sammensenteret T3 i byen. Med noen gode hjelpere ble problemet raskt løst.

Statsministeren og regjeringen er i utakt med folk flest når de går inn for mer nattåpne øl-kraner under fotball-VM i sommer, viser en fersk undersøkelse gjennomført av Verian for den ruspolitiske organisasjonen IOGT.