Inspirasjonskonferansen 2018

1.-3. juni 2018 inviterte vi til konferanse for engasjerte mennesker fra alle deler av organisasjonen.

Der fikk de faglig påfyll som er nyttig i arbeidet som frivillig i IOGT og fikk kjenne at de var en del av en større helthet.

Sted: Åsane folkehøgskole utenfor Bergen.

Pris: 600,-  (Deltakeravgiften dekker overnatting på folkehøyskole, måltider, deltakelse på alle aktiviteter og billigste reisemåte.)

17.00 2. oktober - 14.00 7. oktober 2026

Kranjska Gora, Slovenia

0.00 26. februar - 0.00 6. mars 2027

Nyheter

Tirsdag samlet IOGT i Agder fagfolk, politikere, ungdomsrepresentanter og engasjerte innbyggere til et arrangement på Kristiansand folkebibliotek med ungdomskriminalitet, rusforebygging og inkludering som tema. 

Stortinget åpner nå trolig for produsentsalg av alkohol over 4,7 prosent, etter at næringskomiteen nå har anbefalt dette.  Nationen omtaler det som en mindre justering av omsetningen i en lederartikkel 6.mai. Vi mener dette handler om et veiskille i alkoholpolitikken.

Mange frivillige har engasjert seg i årets «Edru på barnas dag»-kampanje – med stands, aktiviteter, innlegg i sosiale medier og leserbrev i lokalaviser over hele landet. Vi vil rette en stor takk til alle som har bidratt til å løfte fram budskapet om en trygg og inkluderende 17. mai for barna. Her deler vi ett av innleggene som har stått på trykk den siste tiden.