Mange skriv under på kvite juledagar

Kari Kvistad, regionleiar Per-Arne Lillebø og Henning Holsvik i frå IOGT Region Midt-Norge stod på stand på kjøpesenteret i Ørsta 17. desember. Då fekk dei 200 underskrifter til hvitjul-aksjonen. (Foto: Privat)

Kari Kvistad, regionleiar Per-Arne Lillebø og Henning Holsvik i frå IOGT Region Midt-Norge stod på stand på kjøpesenteret i Ørsta 17. desember. Då fekk dei 200 underskrifter til hvitjul-aksjonen. (Foto: Privat)

IOGT Region Midt-Norge har dei siste vekene stått på standar ulike stadar i regionen. I tillegg til at regionstyret sine medlemar står på stand, har også lokale iogt-medlemar stått på standar.

Regionleiar Per-Arne Lillebø (t.v.) og regionstyremedlem Tor Martin Flø Gustad i IOGT Region Midt-Norge har stått på standar i Melhus og i Trondheim no før jul. Der har dei samla inn totalt 865 underskrifter til IOGT sin julekampanje hvithjul.no. (Foto: Privat)

- Vi har fått god mottaking der vi har ferdast, og mange har skrive under på at dei vil vere alkoholfrie i jula når dei er saman med barn. Dette er gledeleg, seier regionleiar Per-Arne Lillebø i IOGT Region Midt-Norge.

Saman med regionstyremedlem Tor Martin Flø Gustad har han stått på standar i Melhus 25. november, og i Trondheim 7. og 8. desember, der dei fekk totalt 865 underskrifter til IOGT sin juleaksjon hvitjul.no. Vidare har Per-Arne saman med lokale iogt-medlemer stått på stand på kjøpesenteret i Ørsta, der dei fekk 200 underskrifter 17. desember.

- Samla desse dagane har vi fått inn 1065 underskrifter, og det er fint å bevisstgjere kvarandre om kor viktig det er å ta barneperspektivet i jula, og syte for at dei har trygge rammer for julefeiringa. Borna trivst best saman med edru vaksne. Vi håper alle får ei kvit og god jul.

17.00-18.15 12. februar 2026

Drammensbiblioteket, Grønland 58 i Drammen

18.30-20.00 12. februar 2026

Drammensbiblioteket, Grønland 58 i Drammen

18.00 12. juni - 14.00 14. juni 2026

Åsane folkehøgskole

Nyheter

Statsministeren og regjeringen er i utakt med folk flest når de går inn for mer nattåpne øl-kraner under fotball-VM i sommer, viser en fersk undersøkelse gjennomført av Verian for den ruspolitiske organisasjonen IOGT.

Tilstedeværelse, engasjement og klare rammer er viktig i godt forebyggingsarbeid rundt ungdom, uansett om det handler om inkludering, psykisk helse eller rus. Dette var utgangspunktet for fagdagen i IOGTs satsing Sterk & Klar på Sola Strand hotell utenfor Stavanger 19.januar 2026. 

IOGT er inne i en prosess med vurdering av nytt organisasjonsnavn, etter at IOGT Internasjonalt skiftet navn til MOVENDI International for noen år siden. Høsten 2025 har vår søsterorganisasjon IOGT-NTO i Sverige også vedtatt å skifte navn til MOVENDI Sverige.