Tirsdager kl. 14-16:00 i Haraldsgata 197
Velkommen til en kopp kaffe, god og enkel mat og akupunktur om du ønsker det!
Dette skal være en rusfri og sosial arena for alle som ønsker dette.
Lett servering.
Kafeen er rusfri og drives av IOGT og folk med tidligere ruserfaring. Noen av våre besøkende kommer via ANTA-kurs, Enestående familier, Support’n eller annen IOGT-aktivitet, men kafeen er åpen for alle uansett bakgrunn og tilknytning.
Enten du trenger å prate med noen, ønsker å engasjere deg i ruspolitikk, bygge et nettverk, bli en del av et rusfritt miljø, eller bare vil ha en kopp kaffe og en liten pust i bakken på byturen din er du hjertelig velkommen innom.
Vi kommer til å ha temadager, invitere forskjellige foredragsholdere og ulike organisasjoner og etater.
VELKOMMEN!
Tirsdager og Torsdager kl. 12-16 i Skedsmogata 7
Velkommen til en kopp kaffe, god og enkel mat og akupunktur om du ønsker det!
Onsdager kl. 12.00-16.00 i IOGT-huset i Sandnes, Storgata 64
Velkommen til en kopp kaffe/te og god og enkel mat i et hyggelig sosialt miljø.
Mandager kl. 14:00-17:30 i IOGT huset, Fremtiden, i Pellygata 70
Velkommen til en kopp kaffe, god og enkel mat og akupunktur om du ønsker det!
Selv om vi ikke kan ha aktiviteter som før kan vi fortsatt holde kontakt med folk som trenger oss. Miljøarbeider Mona Svartås i IOGT er en av mange som stiller opp.
Nå er det et år siden Rita Nilsen kom inn i IOGT med sine ANTA-kurs. Rundt 300 mennesker har så langt fått hjelp til å leve et liv som ikke er styrt av misbruk.
Jørn Hansen er erfaringskonsulent og koordinator i IOGT i Haugesund. I et intervju med Haugesunds avis forteller han om sin bakgrunn og jobben han gjør i IOGT nå.
Finnsnes Hotell
Foten Camping, Gressvik Fredrikstad ved Foten badeplass
IOGT-huset i Haugesund, Bjørgvingata 40
Åsane Folkehøgskole i Bergen
Regjeringen foreslår kutt i internasjonal innsats mot alkoholskader, psykisk uhelse og andre ikke-smittsomme sykdommer. IOGTs bistandsorganisasjon, Forut, reagerer kraftig.
Om få dager skal WHO vedta den nye globale handlingsplanen for å redusere alkoholskader. Øystein Bakke, seniorrådgiver i Forut forteller hva den inneholder og hvordan den skal brukes.
IOGT og FORUT deltok på høring i Finanskomiteen der vi oppfordret dem til å be Norges Bank Investment Management om å se nærmere på investeringene i alkoholselskaper.