Er du en influensar?

i Nynorskordboka kan vi lese at ein influensar er ein påverkar. Altså ein person som vil påverke nokon til noko. I daglegtale kan ein påverkar også verte omtalt som ein lobbyist.

 I fleire høve har vi sett at tidlegare stortingsrepresentantar kjem attende som påverkarar.

Er du ein påverkar?

I så fall, tenkjer du at det er eit gode at vi har influensarar i Noreg anno 2023? vi i IOGT Region Midt-Norge tenkjer at det er positivt med folk som står for noko, og som kan seie meiningane sine på gode måtar i ulike kanalar. Difor driv vi haldningsskapande arbeid på rusfeltet. Vi ser dermed på oss sjølve som influensarar.

Se hva du kan gjøre som frivillig i IOGT

Vil du vere influensar i godt lag? Ja, då har mange frivillige organisasjonar bruk for deg. Meld deg inn - og påverk gjennom organisasjonslivet. For oss IOGTarar er det viktig å vere med å skape gode rusfrie møtestadar for folk i alle aldrar. Ha ein fin vår - og hugs at det finst mange alkoholfrie drikkar!

Dette leserbrevet har stått på trykk i bl.a. Brønnøysundavis (18.04.23), Vestlandsnytt (18.04.23), Romsdalsbudstikke (26.04.23), Avisa Nordland (22.04.23) og Tidens krav (21.04.23)

14.00-15.30 29. mars 2025

Sammensenteret i Kristiansand, Skippergata 67

15.00-18.00 29. april 2025

Torggata 1 i Oslo

Nyheter

Hva er en verdig og virkningsfull behandling for medmennesker som sliter med rusproblemer? Det var tema da lege Stig Asplin holdt foredrag i IOGT i Lørenskog 20.mars 2025.

64 % mener alkoholforbudet langs skisporene i Holmenkollen Skifestival må håndheves bedre. IOGTs undersøkelse viser at 51% opplever alkoholbruken så problematisk at de ikke ville tatt med barn inn i området.

8.mars 1877 stiftet skipper Carl Reynolds Losje Første Norske i Porsgrunn. Den er nå Porsgrunns nest eldste forening. Derfra vokste IOGT raskt og vi hadde på det meste over 100 000 medlemmer i IOGT og i barnearbeidet vårt.